Kdy je nejvyšší čas pořídit si nové auto? Známe odpověď!

Kdy je nejvyšší čas pořídit si nové auto? Známe odpověď!

Máte pocit, že už jezdíte vaším vozem příliš dlouho a pomalu nastává čas na jeho výměnu za nový? Jak poznáte, že je ideální doba na nákup nového osobního auta nebo dodávky? S našimi tipy při nákupu vozidla neproděláte.

S novým autem výrazně ušetříte

Při nákupu auta bychom se měli řídit pravidlem „čím starší vůz, tím vyšší servisní náklady a nižší prodejní hodnota“. Mnoho majitelů si ovšem tuto podstatnou skutečnost neuvědomuje, s čímž také souvisí propočítání celkových nákladů na ujetý kilometr, na které se často zapomíná. Nákup nového vozidla tedy v obvyklých případech znamená úsporu pro vaši peněženku vzhledem k nižší spotřebě.
Pokud jste si pořídili auto na leasing, prodejte ho ideálně až po vypršení smlouvy. Touto cestou přijdete k modernímu spolehlivému vozu s lepším vybavením a nižší spotřebou. Dříve se nákup nového auta nedoporučuje.

Pečlivě si spočítejte si náklady

Jestliže jste přímým majitelem vozu, v žádném případě nepodceňujte důkladnou kalkulaci nákladů na pořízení vozu, palivo, servis, náhradní díly a pojištění. Zjistíte-li, že vám jízda ve vašem starém autě výrazně zatěžuje rozpočet, přistupte k nákupu nového vozidla. 

Prodejní hodnota vypůjčeného auta neklesá

Zkušenosti vlastníků vozů a zaměstnanců autorizovaných servisů dokazují, že je neekonomické vlastnit jeden vůz co nejdelší dobu. Ideální doba na prodej vašeho starého vozu je podle výpočtů 3-5 let. Pokud ovšem chcete, aby vám podobné starosti odpadly, není lepší řešení než půjčit si auto nebo dodávku z autopůjčovny. V naší autopůjčovně dodávek seženete pouze vysoce spolehlivé vozy se špičkovým vybavením a nízkou spotřebou.

Kdy je nejvyšší čas pořídit si nové auto? Známe odpověď!