Nepodceňujte bezpečnost na cestách! Jezděte bezpečně v zapůjčené dodávce i v osobním autě

Nepodceňujte bezpečnost na cestách! Jezděte bezpečně v zapůjčené dodávce i v osobním autě

Bezpečné auto znamená pro většinu řidičů prioritu číslo jedna. Zejména pro rodiny s dětmi bývá bezpečnost ten nejdůležitější požadavek při volbě nového auta nebo vozu z půjčovny. Víte, na co se při jeho výběru soustředit, abyste se v něm nemuseli bát vyjet na cesty?

Pravidelné testy jako měřítko bezpečnosti

Testy bezpečnosti motorových vozidel provádí několik světových organizací, avšak nejznámější je určitě Euro NCAP. V jejích měřeních se zjišťuje jak bezpečnost cestujících včetně dětí, tak bezpečnost chodců.

Veškeré testování je prováděno formou tzv. crashtestů, na kterých je nejlépe zjistitelné možné riziko jízdy podle platných předpisů, ale i např. bez zapnutých bezpečnostních pásů, bez autosedačky nebo s překročenou povolenou rychlostí.  

Bezpečně i v malém autě

Testovatelé došli k závěru, že pro bezpečnost auta není nejdůležitější jeho velikost, ale především konstrukce deformačních zón, pevnost stavby vozu a skutečnost, zda je vybaven zádržnými systémy. Velké auto nemusí tedy nutně znamenat vyšší bezpečnost. Jeho větší hmotnost způsobuje podstatně delší brzdnou dráhu a omezenou ovladatelnost nejen v zatáčkách.

Organizace NCAP se ve svých výzkumech bohužel nesoustředí na asistenční systémy, stabilitu v zatáčkách nebo účinnost světlometů, proto byste měli při výběru automobilu brát v úvahu také jiné podobné testy prováděné dalšími firmami. 

Kvalitní autopůjčovna dodávek vám zajistí maximální bezpečí a komfort

V naší pražské autopůjčovně dodávek dbáme v prvé řadě na bezpečnost každého vozu, který nabízíme. Navštivte naše stránky, domluvte si schůzku přímo v naší půjčovně a odjeďte domů v jedné z nejbezpečnějších dodávek na trhu.