Odhalte nepoctivé prodejce: Poznáte auto se stočeným tachometrem?

Odhalte nepoctivé prodejce: Poznáte auto se stočeným tachometrem?

Není velkým překvapením, že některé autobazary prodávají auta se stočeným tachometrem. Bohužel jsou tyto nekalé praktiky rozšířené i u nás a někdy bývá těžké tato vozidla odhalit. Přinášíme vám několik cenných rad, jak takovým podvodníkům nenaletět.  

Pokud si netroufáte vypravit se na návštěvu autobazaru sami, není od věci vzít si na pomoc odborníka, který autům opravdu rozumí. Přítel automechanik nebo milovník motoristického sportu lépe odhadne míru opotřebení vozu a jeho celkový technický stav.

Věnujte pozornost interiéru

Stupeň opotřebení interiéru by měl odpovídat počtu ujetých kilometrů. Vaší pozornosti by neměly uniknout následující části vozu:

  • pedály, volant, řadicí páka, bezpečnostní pásy - velké opotřebení nebo ohmatání těchto částí může značit vyšší stáří vozu. Pokud jsou gumové plochy pedálů výrazně zbroušené, je pravděpodobné, že má vůz najeto alespoň 150 000 km. 
  • mechanické části vozu, jako je spojka, katalyzátor nebo uchycení kol
  • čalounění sedadel – nemusí být původní nebo může vykazovat známky prosezení

Zkontrolujte lak

U karosérie bývá velmi častým jevem, že prodejci u stočených vozů používají kvalitní autokosmetiku, díky které na první pohled nemusíte poznat mnohem starší vůz. Jednou z nejúčinnějších rad je sehnat reference o autobazaru na internetu nebo od známých.  

Podezřelý je také na nápadně zachovaný lak, což může znamenat, že vůz původně sloužil jako taxi a v bazaru byl opatřen ochrannou folii. V takovém případě se soustřeďte na vnitřní opotřebení a známky montáže speciálních taxi přístrojů.

Půjčte si auto

Nechcete-li naletět nesolidním prodejcům aut, ideálním řešením je využití služeb autopůjčovny osobních vozů nebo dodávek. V naší půjčovně dodávek máte jistotu, že jednáte s poctivými zaměstnanci, kteří udělají maximum pro vaši spokojenost. A navíc u auta, které si půjčíte, nemusíte řešit najeté kilometry!