Potřebujete praktickou rodinnou dodávku? Vyzkoušejte minivan

Potřebujete praktickou rodinnou dodávku? Vyzkoušejte minivan

Minivan je vozidlo, které už několik let brázdí naše silnice, aniž by se po něm lidé udiveně otáčeli. Proč je minivan mezi českými řidiči stále oblíbenější? To se dozvíte v následujícím článku.

Minivan je typ dodávky, který se oproti klasickým dodávkám využívá k osobnímu užití, nejčastěji jako rodinný vůz. V podstatě se tedy jedná o osobní vozidlo, které je tvarem a rozměry podobné dodávce. Tyto vozy jsou známé také pod označením MPV, což znamená „multi-purpose vehicle“ neboli víceúčelové vozidlo.

Ideální vůz pro rodinu

Minivany bývají vybaveny praktickými doplňky pro usnadnění cestování s dětmi. Samozřejmostí jsou záclonky, výklopné stolečky pro cestující vzadu nebo rozkládací zadní sedadla, z jejichž opěradel je možné složit stoleček. Existují také typy s klimatizovanou přihrádkou na pití nebo přídavným zpětným zrcátkem umožňujícím nejen řidiči, ale také spolujezdci pohled na ostatní spolucestující.

Čím jsou minivany typické?

Na rozdíl od osobních aut jsou minivany cca o 200 mm delší a jejich motor je umístěn podstatně výše za účelem minimalizování délky motorového prostoru - díky tomu bývá mnohem více využit prostor pro cestující nebo převážený náklad. Stejně jako u běžných dodávek bývá motor umístěn úplně vpředu.

Jsou také typické větším zavazadlovým prostorem. To ovšem neplatí pro modely, které vycházejí z osobních automobilů, což je vyváženo větším pohodlím.  Podobně jako v klasických dodávkách jsou sedadla umístěna výše, takže mají cestující lepší výhled z okna a více místa pro nohy.

Užijte si dovolenou díky půjčovně dodávek

Chystáte-li se na rodinnou dovolenou a nechce se vám investovat do dodávky, kterou využijete maximálně dvakrát za rok, je pro vás ideální volbou půjčovna dodávek. Navštivte naše stránky http://www.autopujcovna-pujcovna-dodavek.cz/ a vyberte si mezi mnoha typy rodinných i užitkových dodávek.