Pravidelná kontrola vaší dodávky jako prevence nehody: Na co se zaměřit?

Pravidelná kontrola vaší dodávky jako prevence nehody: Na co se zaměřit?

Ať jste majitelem osobního či užitkového vozu nebo patříte k pravidelným zákazníkům autopůjčoven dodávek , neměli byste zapomínat na pravidelnou kontrolu stavu vašeho nebo zapůjčeného vozidla.  Těchto 5 nejdůležitějších věcí zvládne zkontrolovat opravdu každý:

Nahuštěnost pneumatik

Pokud jsou pneumatiky správně nahuštěné, výrazně se tak snižuje riziko dopravní nehody. Ověřit si to můžete téměř na každé čerpací stanici, a to velmi jednoduše pomocí přístroje na huštění pneumatik. Při té příležitosti by bylo dobré občas zkontrolovat, zda se na plášti nevyskytují nežádoucí praskliny.

Hladina oleje

Při kontrole stavu oleje by auto mělo stát na rovném povrchu a mělo by mít zahřátý motor. Nejprve vytáhneme barevně odlišené ouško měrky, které otřeme suchým hadříkem a opět zasuneme. Teprve pak můžeme s jistotou určit, jestli vaše auto potřebuje doplnit olej.

Stav brzd

Že není s brzdami něco v pořádku, můžeme rozpoznat i při jízdě, aniž bychom se na to vyloženě soustředili. Cítíme-li při brždění vibrace nebo slyšíme atypické zvuky, je třeba zkontrolovat nejen brzdový pedál, ale také brzdové destičky nebo kotouče, zda jsou rovnoměrně opotřebované nebo nejsou zrezlé. Všechna vozidla v naší autopůjčovně dodávek  procházejí pravidelnou a pečlivou kontrolou, takže vám tyto starosti odpadají.  

kontrolu brzy za vás v autopůjčovně udělají

Množství chladicí kapaliny

Hladinu chladicí kapaliny kontrolujeme pouze při studeném motoru, v opačném případě by mohlo dojít k nebezpečnému opaření horkou tekutinou. Pokud je kapalina přehřátá nebo je potřeba ji doplnit, měla by se vám rozsvítit kontrolka na palubní desce.

Stav vody v ostřikovačích

Nedostatek vody v ostřikovačích nám dokáže zkomplikovat jízdu zejména v nepříznivém počasí. Ne vždy můžeme narazit na benzinovou pumpu, kde jednoduše kapalinu zakoupíme, proto se doporučuje vždy před delší jízdou množství vody v ostřikovačích zkontrolovat. Zastavte se v půjčovně dodávek  a přesvědčte se, že vám vždy poskytneme ty nejkvalitnější služby včetně doplnění všech potřebných kapalin.