S našimi radami při výběru ojeté dodávky nešlápnete vedle. Obraťte se na profesionály!

S našimi radami při výběru ojeté dodávky nešlápnete vedle. Obraťte se na profesionály!

Mnoho řidičů dává z úsporných důvodů přednost koupi ojetého vozu před novým. Kupujete-li ojetou dodávku nebo osobní vůz, v obou případech byste se měli zaměřit zejména na 3 části vozu, které jsou nejporuchovější. Na co si dát při obcházení autobazarů pozor?

Motor

Základem každého dobře fungujícího vozu je motor. Že nepracuje tak, jak má, poznáte podle několika následujících faktorů:

  • Nemožnost nastartovat – v tomto případě se může jednat o vybitou baterii, prázdnou nádrž, ucpané sítko nebo trysky či přítomnost paliva ve válcích.
  • Malá míra zrychlení – může signalizovat špatné palivo nebo závadu na karburátoru.
  • Nepravidelný chod – opět byste měli zkontrolovat karburátor nebo válce.
  • Přehřívání – při rychlém přehřívání může chybět chladicí kapalina nebo je rozbitý chladič.
  • Hluk – v případě nezvyklého hluku je na místě zkontrolovat klínovou hřídel, písty nebo setrvačník, který zajišťuje požadovanou rovnoměrnost chodu motoru.

V naší půjčovně dodávek dbáme na to, aby byly všechny součásti motoru v bezvadném stavu a vaše jízda tak probíhala zcela bez starostí.

Výfuk

Při výběru ojetého auta si nezapomeňte prohlédnout výfuk. Na jeho životnost mají vliv nejen změny počasí, ale také výfukové plyny, které způsobují korozi jeho tlumičů. Pokud chcete ušetřit až 5000 Kč za opravu výfuku, pečlivě zkontrolujte, zda není zrezivělý.

Alternátor

Alternátor slouží především k nabíjení autobaterie, takže jeho závadu bude signalizovat vybitá nebo nedobíjející se baterie. U všech našich užitkových vozů zapůjčených v autopůjčovně dodávek, se nefunkčního alternátoru ani koroze obávat nemusíte, garantujeme jejich špičkovou kvalitu!