Volkswagen Crafter 35 2,5 TDI výkonnější než kdy dříve

Volkswagen Crafter 35 2,5 TDI výkonnější než kdy dříve

Na českých silnicích se už delší dobu pohybuje model Crafter od Volkswagenu, který navazuje na velmi úspěšnou řadu LT. Název Crafter můžeme přeložit jako „řemeslník“, což v nás evokuje zvládání i té nejtěžší práce, potažmo vysokého výkonu, který sahá až k 80 kW. V dnešním článku si o něm povíme více a podotýkám, že si tuto dodávku můžete půjčit také u nás.

Mimořádně výkonný Volkswagen Crafter je opatřen dvouapůllitrovým turbodieselem, který disponuje dočišťováním výfukových plynů SCR a na našem trhu je k dostání se dvěma stálými převody 4,182 a 4,364.

Tichý, ale výkonný motor

U tohoto vozu můžeme mluvit o velmi hladkém provozu vzhledem k téměř neslyšnému motoru a měkkému záběru. Při testování byl motor slyšet pouze při startování v chladném ránu, což se při zahřátí velmi rychle změnilo a při jízdě o něm takřka nevíte.

Oproti starším modelům došlo u Craftera k ochrannému obložení stěn nákladového prostoru kvalitní a pevně ukotvenou překližkou a k vybavení dřevěnou protiskluzovou podlahou. Když připočteme větší nádrž, kvalitnější rádio, elektricky ovladatelná a vyhřívaná zpětná zrcátka a možnost posunutí volantu do dvou úrovní, měl by být výběr vozu VW Crafter jasnou volbou. Tento typ vedeme i v naší půjčovně a pro jeho ovládání vám bohatě stačí řidičský průkaz skupiny B.

S Crafterem ušetříte

Největší výhodou vozu je však velký točivý moment v opravdu širokém rozsahu otáček, rychloběžný chod s minimem vibrací a v neposlední řadě nízká průměrná spotřeba paliva, která činí 8,5 l/100 km. Navíc je Crafter vybaven šestistupňovou převodovkou s přímým řazením a „automatem“. Řadicí páka se nachází hned vedle volantu, což značně usnadňuje řízení.

Bezpečné brždění i v náročných podmínkách

Co se týče brzd, v testech zvládly na jedničku velmi ostré zabrzdění i prudké klesání. Také motor může být bez problémů používán k brzdění, ovšem raději s méně naloženým autem, protože při plném nákladovém prostoru byly nejvíce využívány právě brzdy.

Pokud zvažujete zapůjčení dodávky v Maxi půjčovně a stále váháte nad typem vozidla, měli byste vzít v úvahu nespornou výhodu Craftera, kterou je perfektní pevnost uzavření dveří, a to jak křídlových, tak posuvných. Oba typy dveří mají nosnou funkci ve struktuře karoserie, což zaručuje bezproblémový převoz těžkého nákladu i po letech používání.